Dan BezVeze
  • Početna
  • Učenici
  • Roditelji
  • Raspored događanja
  • Logo natječaj
  • Sponzorstvo
  • Dnevnik
  • Osnovne informacije
  • Zanimljivosti
  • Kako je bilo
  • Suradnja - škole
  • OS Petrijanec

OS Malešnica, Zagreb

REZULTATI 2022.

6.D

6. E
Odmaknuti se od interneta nije teško. To dokazuju učenici 6. e i razrednica Irena Pehar-Miklenić koji su nam predstavili svoje naselje Malešnicu: od najduže ulice Ulice Ivane Brlić-Mažuranić, potoka Vrapčaka, župe Bezgrešnog začeća BDM,  vrtića i osnovne škole koji nose ime svoga naselja do Gimnazije Lucijana Vranjanina kod koje se izgubio jedan Nijemac. Neumorno ih prate mali Domaći koji, baš kao i u Pričama iz davnina, iskaču odasvud.

8. B
The Beatlesi su najveća priča 20. stoljeća, ali umjetničkim nadahnućem ostaju i dalje. Tu su priču pjevajući ispričali su učenici 8. B, stoga uživajte u čaroliji koja je započela davne 1960. uz pjesme Money Can't Buy Me Love, Eleanor Rigby, With a Little Help From My Friends, Hey Jude, Lady Madonna i Let It Be.
Sanja Bosak

GLAZBENA KULTURA

Učenici 6. B razreda uključili su se ove školske godine u dan bez interneta i drugih tehničkih pomagala pjevanjem, sviranjem i pokretom. Obradili su bolivijsku pjesmu La Mariposa.
 
Uz pomoć učiteljice, Na početku sata naučili su melodiju i tekst pjesme.  
Zatim, podijeljeni u 3 skupine, sami odrađuju različite zadatke.
 
1. skupina svira na melodijskim udaraljkama (melodiju i pratnju)
2. skupina pokretom i udaraljkama naglašava ritmički dio pjesme
3. skupina stvara plesnu koreografiju
4. Svi zajedno pjevaju.
 
Sat je prošao nevjerojatno brzo. Bio je vrlo dinamičan, zanimljiv i bučan te ispunjen radošću muziciranja.
 
Davorka Matijević, prof. glazbene kulture 

REZULTATI 2021. 
​

28. 5. 2021. BIOLOGIJA

Na satu biologije, u sklopu Projektnog dana BezVeze, 28. 5. 2021.,  učenici su bili forenzičari početnici. Temeljem znanja usvojenog na prijašnjim satovima, uspješno su riješili zadane zadatke.
 
Aktivnost 1: Tko je ostavio otisak prsta na balonu?!
Nekoliko učenika ostavilo je otisak prsta na balonu. Baloni su bili obilježeni šiframa tako da je samo profesorica imala informaciju kojem učeniku pripada pojedini otisak. Nakon toga učenici su se rasporedili po grupama te je svaka grupa dobila jedan balon s otiskom.
Zadatak učenika je bio:
  1. prikupiti otiske prstiju svih učenika u grupi
  2. promatranjem otisaka prstiju otkriti koji je učenik iz njihove grupe ostavio otisak prsta na balonu
c) odrediti pripada li otisak kažiprstu ili palcu.
​Aktivnost 2: Identificiraj tkiva i otkrij kojem organu pripadaju!
Učenici su mikroskopom promatrali uzorke različitih životinjskih tkiva. Temeljem promatranja trebali su otkriti o kojem tkivu se radi i kojem organu preparat pripada. 
​Aktivnost 3: Otkrij koja kost nedostaje!
Zadatak učenika bio je iz predloška složiti kostur čovjeka te pronaći i imenovati kost koja nedostaje.

Nakon što su otkrili koja kost nedostaje učenici su je trebali ucrtati na sliku kostura.
Kreativnosti u slaganju kostura čovjeka nije nedostajalo!
Picture
Primjer predloška (nedostaje lisna kost)

2.b
Prvo kaširanje vrijednih ručica učenika 2.b razreda

4. d 
4.d razred  je u potpunosti prigrlio Dan BezVeze i imao dan pun zanimljivih i korisnih aktivnosti pa su tako održali Turnir u kockanju pa su kao pravi Mali postolari - izrađivali sandala te organizirali izložbu sandala. Zatim su brali livadne biljke ne bi li on njih napravili herbarij. 

4. razred Dan BezVeze proveli izrađujući kocke za nastavnu jedinicu obujam kocke....obrada i ponavljanje....bojali temperama i poslije izračunali obujam nastalog tijela.

Informatika u 4.b i 5.e razredu - Tema: Animacija bez struje
-Učenici su svoju filmsku knjigu (flip book) napravili s pomoću bloka listića. Crtali su crteže koji se na svakoj - stranici malo mijenjaju u nizu od prve do posljednje stranice. Pri brzom listanju stranica učenici su uočili da se crtež kreće i na taj način naučili kako nastaje animacija.

Glazbeni 4.a, 4.b i 5.a razreda 

5.d
I 5. d uključio se u projekt „Dan BezVeze“ svojim rap nastupom. Za tu smo priliku na Satu razrednika zajedno s našom razrednicom Sanjom Bosak napisali riječi za rap pjesmu o samima sebi, tj. o tome kako smo se snašli u 5. razredu. A, vjerujte, snašli smo se odlično… Ujedno smo dokazali svima, a ponajprije samima sebi, da nam nikakvi mobiteli ni računala ne trebaju jer smo se bez njih najbolje zabavili pjevajući, plešući i uživajući na otvorenom. 
Naš rap „To smo mi…“ pogledajte u videu.
                                      Sanja Bosak, prof. HJ

Korelacija i suradnički rad predmeta Povijest 8. razred i Njemački jezik 8. razred
Naslov projekta:  Zemlje Europske Unije nakon Dr. svjetskog rata/Die EU-Länder nach dem 2. Weltkrieg
Mentori: Katarina Oreb Sajfert, učiteljica Njemačkog i Talijanskog jezika
               Lidija Zonjić, učiteljica Geografije i Povijesti
Učenici 8. d razreda, OŠ Malešnica
Prema ideji obilježavanja „Dana bez veze“ učiteljice u suradnji s učenicima 8. d osmislile su suradnički rad na satovima Njemačkog jezika i Povijesti
Vrijeme trajanja i pripreme rada: min.7 sati
Održavanje i snimanje projekta: 3 sata
Sadržaj suradničkog rada:
Učenici su osmislili nekoliko vrsta igara, prema vođenju i poticaju mentorica:
  1. Puzzle: učenici izrađuju kartu Europe nakon Dr. sv. Rata, te ju razrezuju na 20 dijelova; s jedne strane su dijelovi karte, a s druge strane učenici osmišljaju 20 pitanja na temu Europe nakon Dr. sv. Rata. Igra se na način da u grupi sudjeluje četvoro učenika koji izvlače pitanja, odgovaraju na njih i kada točno odgovore na pitanja, okreću na dio na kojem je izrađen dio karte. Igra je gotova kada su posloženi svi dijelovi i sastavljena karta. Pitanja su napisana na Njemačkom i Hrvatskom jeziku.
  2. Igra pitanja i odgovora: učenici na temu Europe nakon Dr. sv. Rata izrađuju tablicu sa šest vodoravnih i šest okomitih polja. Igra se igra uz pomoć dvije kocke koje baca svaki učenik. U igri također sudjeluje četvoro učenika. Na ploču s 36 polja učenici nasumično slažu pitanja i odgovore. Zadatak je svakog učenika baciti kocku, ovisno o broju koju dobiju na kocki traže pitanje ili odgovor. Bit igre je da pokušaju naći i objasniti zašto su spojili parove pitanja i odgovore. Igra traje dok učenici ne spoje sve parove. Pitanja i odgovori pisani su na Njemačkom i Hrvatskom jeziku
  3. Kreutzworträtsel/Križaljka: učenici su na Njemačkom jeziku sastavili križaljke s temom Europske unije i njezinog nastanka.
  4. Igra „Was bin ich?”/„Što sam ja?“ – učenici uzimaju nasumično kartice s pojmovima na temu Europe nakon Dr. sv. Rata. Pojmove postavljaju na čelo, te uz pomoć pitanja pogađaju o kome ili o kojem događaju je riječ
  5. Igra: Schatzsuche/Potraga za blagom- učenici se dijele u skupine po troje učenika. Svaka grupa dobiva listić s pitanjima na Hrvatskom i Njemačkom jeziku. Igra se igra u dvorištu škole. 3 učenice su odredile nekoliko punktova koji su označeni zastavama pojedinih država Europe nakon Dr. sv. Rata. Zadatak učenika je na temelju pitanja koje su dobili na listićima pogoditi o kojoj je državi riječ, te doći do zastave koja predstavlja tu državu. Na toj lokaciji učenika čeka još nekolika pitanja i uputa kako dalje tražiti blago, ali i „blago” (poslastica). Pobjednik je ona skupina koja najbrže na temelju uputa i odgovora na pitanja uspije naći škrinju s blagom(veliku čokoladu).
 Tijek održavanja projekta:
1. sat
a) 4 učenika svira himnu Europske Unije „Ode an die Freude”/”Oda radosti” na 4 instrumenta (klavijature, električna gitara, ukulele i čelo), svi ostali učenici razreda pjevaju pjesmu na Njemačkom i Hrvatskom jeziku
               b) Schatzsuche/Potraga za blagom
 2. Sat:
Učenici u učionici igraju preostale 4 igre u skupinama, za svaku igru imaju 15 – tak minuta, te se rotiraju kako bi svi učenici odigrali sve igre.
 3. sat
Učenici organiziraju debatu s temom: Prednosti i mane demokratskih i socijalističkih sustava država. U debati sudjeluju tri učenika: jedan je predstavnik demokratskih država, drugi je predstavnik socijalističkih država, a treći je voditelj. Veći dio debate odgovaraju na Hrvatskom jeziku, a jedan dio na Njemačkom, Ruskom i Francuskom jeziku. Voditelj je Švicarac(neutralna država), predstavnik demokratskog društva Francuz, a predstavnik socijalističkog društva Rus. Teme koje su obrađene u debati su: ekonomija, politika, građanska prava. 1 od autora scenarija i snimatelj je učenik Jakov Erceg koji je odgovoran i za montažu kompletnog video-uratka.
 U izradi i organizaciji igara sudjelovali su svi učenici po redovitom programu školovanja, kao i 2 učenika s teškoćama.
Učenici su se u izradi igara organizirali u grupe prema svojim željama, te izradili igre. Također su izradili i nekoliko plakata s temom nastanka i povijesti Europske unije.

Razred: 8.b, aktivnost: POTRAGA ZA SPOMENICIMA I ZNAMENITOSTIMA GRADA ZAGREBA
 Voditeljice: Branka Janković-Kursar, prof., knjižničarka;  Ankica Markač, prof., učiteljica hrvatskoga jezika
 Zadatak:
Učenici na karti Zagreba traže i obilježavaju mjesta na kojima se nalaze spomenici i znamenitosti grada. Jedini trag koji imaju jesu zagonetke koje trebaju odgonetnuti i čija rješenja otkrivaju znamenitost ili spomenik koji se traži i koji je potrebno obilježiti na karti.
Za rad se koriste papirom na kojem je 16 zagonetaka koje skrivaju zagrebačke spomenike i znamenitosti, kartom grada Zagreba i flomasterom.  Učenici rade u grupama. 

6.d Glazbena kultura

Prateći tjeloglazbom izgovor teksta poznatih dječjih brojalica., uživajte u njihovim izvedbama.
Powered by Create your own unique website with customizable templates.
  • Početna
  • Učenici
  • Roditelji
  • Raspored događanja
  • Logo natječaj
  • Sponzorstvo
  • Dnevnik
  • Osnovne informacije
  • Zanimljivosti
  • Kako je bilo
  • Suradnja - škole
  • OS Petrijanec